Rodzinny Dom Opieki „Zacisze” to miejsce dla osób starszych, które potrzebują pomocy, nadzoru medycznego oraz codziennej pielęgnacji.
dom spokojnej starości warszawa

To drugi dom, w którym senior może poczuć troskę i nieustanną opiekę. Zapewniamy poczucie bezpieczeństwa oraz pomagamy w wykonywaniu codziennych czynności.

Dbamy o zdrowie fizyczne i psychiczne pensjonariuszy – każdy może zostać objęty opieką lekarza rodzinnego. Dom opieki dla osób starszych w Warszawie jest dostosowany do seniorów z ograniczoną sprawnością ruchową – budynki wyposażone w przestronne windy oraz pozbawione barier architektonicznych ułatwiają poruszanie się. Natomiast w pokojach znajdują się elektryczne łóżka (zapewniające wysoki komfort podczas snu i odpoczynku), a łazienki są w pełni dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.
Prowadzony przez nas dom spokojnej starości mieści się niedaleko Warszawy (zaledwie 30 minut jazdy samochodem), co pozwala na regularne odwiedziny osób starszych przez ich bliskich. Zieleń i przepiękny las zapewniają pensjonariuszom optymalne warunki do spędzania czasu na świeżym powietrzu. Nawet seniorzy poruszający się na wózkach inwalidzkich nie będą mieć większych problemów z dostaniem się do ogrodu, dzięki dostępności widny i pomocy personelu. Przeglądając oferty domów spokojnej starości zlokalizowanych w Warszawie i okolicach, zachęcamy do szczegółowego poznania naszych warunków. Przede wszystkim stawiamy na komfort i bezpieczeństwo osób starszych, dlatego zatrudniamy doświadczonych i odpowiednio przeszkolonych opiekunów oraz wykształcone pielęgniarki. Chcemy, aby osoby starsze w prowadzonym przez nas ośrodku dożyły spokojnej i szczęśliwej starości.
W ośrodku dla osób starszych znajdującym się w Starych Babicach (obok Warszawy) każdy może rozwijać pasje oraz aktywnie spędzać czas. Pensjonariusze mają również nielimitowany dostęp do książek i telewizji.

Swoje usługi oferujemy zatem osobom:

  • niepełnosprawnym lub z ograniczoną sprawnością ruchową – oprócz całkowitego dostosowania budynku pod ich potrzeby, zapewniamy także codzienną pielęgnację, oraz terapię zajęciową;
  • cierpiącym na chorobę Alzheimera, którzy wymagają szczególnej uwagi, gdyż pomimo sprawności fizycznej, nie mogą samodzielnie funkcjonować przez wady umysłowe; które z różnych, innych względów (wiek, choroba, niepełnosprawność) nie mogą zostać same w domu i samodzielnie funkcjonować w życiu codziennym,
  • potrzebujące całodobowej dobowej opieki lub pomocy.
  • Niektóre domy spokojnej starości zlokalizowane są w mieście, co przeszkadza wielu osobom starszym. Z kolei nasz pensjonat znajduje się w cichym i bezpiecznym miejscu – z dala od zgiełku miasta. Podopieczni mogą liczyć na pełen komfort i spokój podczas pobytu w Domu Seniora „Zacisze”. Stawiamy na rodzinną atmosferę (do domu opieki przyjmujemy jedynie 40 osób starszych) i stały kontakt z wszystkimi podopiecznymi oraz ich rodzinami. Zatrudniany personel wykazuje ogrom cierpliwości i empatii wobec seniorów, interesując się ich potrzebami oraz spędzając czas na wspólnych rozmowach. Pragniemy, aby każdy czuł się w naszym domu spokojnej starości bezpiecznie i nie zmagał się już z samotnością oraz dotychczasowymi problemami dnia codziennego.

    Zachęcamy do bezpośredniego kontaktu w celu ustalenia warunków opieki oraz ceny pobytu w prowadzonym przez nas ośrodku. Jesteśmy w stanie spełnić praktycznie każdą potrzebę rodziny, aby podopieczny już od pierwszych dni poczuł się tutaj dobrze – niemal tak jak we własnym domu w gronie najbliższych. Właśnie tak traktujemy każdego seniora – jak członka rodziny.

    domy spokojnej starości warszawa i okolice