Dom opieki – warunki mieszkalne
Prywatny Dom Opieki „Zacisze”położony jest w cichej, zielonej okolicy, z dala od wielkomiejskiego zgiełku.

Prywatny Dom Opieki „Zacisze” położony jest w cichej, zielonej okolicy, z dala od wielkomiejskiego zgiełku. Warto równocześnie podkreślić, że dom seniora zlokalizowany jest nieopodal Warszawy, dzięki czemu rodzina podopiecznego będzie mogła regularnie go odwiedzać (dojazd samochodem zajmuje około 30 minut). Dom opieki seniora leży w otoczeniu Puszczy Kampinoskiej, co daje idealne wręcz warunki do odpoczynku i zarazem częstych aktywności na świeżym powietrzu.

dom opieki seniora Warszawa

Prywatny Dom Opieki „Zacisze” jest ceniony ze względu na atrakcyjną lokalizację.

Z jednej strony otacza go niedaleko leżąca Warszawa, z drugiej okolice terenów leśnych. Teren o powierzchni 5000 m2 jest ogrodzony i częściowo zalesiony. Duży ogród usytuowany bezpośrednio przy domu opieki seniora zaprasza pensjonariuszy do spacerowania i obcowania z przyrodą. Altana kryta strzechą zapewnia miły cień w upalne dni. Prywatny sad i ogródek (prowadzone metodami ekologicznymi) dostarczają pysznych, zdrowych warzyw i owoców, które są oczywiście wykorzystywane w naszej kuchni. Każdego dnia przyrządzane są aż cztery posiłki (indywidualnie dopasowywane do potrzeb każdej osoby lub zgodne z zaleceniami lekarza czy dietetyka).

Podopieczni mogą liczyć na wsparcie wykwalifikowanych opiekunów, którzy pomogą przy codziennych czynnościach, takich jak m.in. ubieranie, podawanie leków, dbanie o higienę osobistą oraz żywienie. Ponadto personel zajmuje się praniem i sprzątaniem pokojów (wraz z regularną wymianą pościeli), aby podopieczni czuli się zawsze komfortowo.

Budynek pozbawiony jest barier architektonicznych, wyposażony w nowoczesną, przestronną windę.

Dom Seniora „Zacisze” dysponuje 1-, 2-, i 3-osobowymi przytulnie urządzonymi pokojami oraz 2 dużymi salami pobytu dziennego, które zapewniają komfortowe warunki mieszkaniowe dla ponad 40 osób. Poprzez ograniczoną liczbę pensjonariuszy każdy z nich może poczuć się jak u siebie. W każdym pokoju jest łazienka dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych (z odpowiednimi uchwytami przy toalecie i pod prysznicem). Elektrycznie sterowane łóżka zapewniają wygodny wypoczynek każdego seniora. W obiekcie dostępna jest także winda, dzięki czemu osoby poruszające się na wózkach nie będą miały większych problemów z dostaniem się na dowolne piętro lub do ogrodu.
Właściciel domu seniora mieszczącego się niedaleko Warszawy dba przede wszystkim o bezpieczeństwo podopiecznych. Wszystkie osoby przebywające w ośrodku mają zapewnioną całodobową opiekę pielęgniarek, a w razie konieczności umawiane są także wizyty lekarza rodzinnego. Zadbany i ogrodzony teren wokół budynku sprawia, że seniorzy spędzają wiele godzin na zewnątrz, gdzie wspólnie uczestniczą w różnego rodzaju zajęciach oraz mogą podziwiać przepiękne widoki. W domu seniora Zacisze zawsze panuje miła atmosfera, a opiekunowie podchodzą do każdej osoby indywidualnie, starając się spełniać ich bieżące potrzeby.
Bliscy pochodzący z Warszawy, którzy decydują się na pozostawienie członka rodziny w domu opieki mieszczącym się w urokliwych Starych Babicach, mają pewność, że ich dziadkowie czy rodzice zostaną otoczeni odpowiednią opieką i, co najważniejsze, nie będą odczuwać samotności.

Pokój w domu seniora w Warszawie